domů | AČMK | Dokumenty AČMK | Kluby | Žebříček | Pravidla | O hře | Glosář | Coaching | Odkazy | Login |
Telčský pohár - 2. ročník - 13. 8. 2005 (TELČ) |
kategorie GrandSlam, singl, level hra, zkrácená na 14 bodů
funkcionáři | |
manažer: | Jiří Plachý |
turn. rozhodčí: | Štěpán Hazdra |
delegát: | Tomáš Vrtný |
hodnocení: | 7.75 |
propozice | ||
místo: | Černíč | |
kurty: | 4 kurty, délka 5 yd | |
branky: | rozchod 100 mm, kovové | |
koule: | Sunshiny |
výsledky |
Turnaj odehrán podle mezinárodních pravidel s tím, že ve smyslu Pravidla 2(b)(6) tvořilo délkovou jednotku 5 yardů a podle Pravidla 44(c) byly hrány zkrácené hry na 14 bodů. 22 účastníků byli rozděleno do 6 skupin, a to tak, že 6 nejlepších přítomných hráčů (Hajn, Vrtný, Jaroš R., Dehner, Babková, Plachý) bylo postupně nasazeno do skupin A-F, dalších šest hráčů v pořadí podle žebříčku (Marečková, Dehnerová, Pantoflíček, Hazdra, Doskočil, Plachá) bylo rovněž nasazeno do příslušných skupin a zbytek účastníků byl rozlosován. Z každé skupiny postupovali 2 do vyřazovacích bojů, ze skupin A-D vítězové do čtvrtfinále, zbylí postupující do osmifinále. V základních skupinách a v osmifinále byly hry omezeny na 60 minut. Tie-break byl manažerem stanoven jako pokus o dosažení maxima bodů strikerovou koulí ze standardního postavení koulí pro break ze čtyř koulí.
skupina A
David Hajn vs. Hana Hajnová +11
David Hajn vs. Lucie Pospíšilová +11
David Hajn vs. František Kozel +14
Hana Hajnová vs. Lucie Pospíšilová +2(t)
Hana Hajnová vs. František Kozel +9
Lucie Pospíšilová vs. František Kozel +2(t)
D. Hajn (Telč, 1) hrál poklidně breakově, i když nikterak zázračně přesně... H. Marečková (Telč, 8) mívá občas potíže, čehož je zářným příkladem duel s L. Pospíšilovou (Telč, 19)... F. Kozel (Hořice, -) prošel křtem svého prvního asociačního turnaje...
skupina B
Tomáš Vrtný vs. Kateřina Dehnerová +11
Tomáš Vrtný vs. Bohumil Burian +12
Kateřina Dehnerová vs. Bohumil Burian +9
T. Vrtný (Havířov, 3) své hry zrežíroval pomocí tří breaků... K. Dehnerová (Havířov, 9) postoupila bez viditelných potíží, ale bez zřejmé pohody... B. Burian (Telč, 21) stále ještě poněkud zaostává v základní technice...
skupina C
Robert Jaroš vs. Jiří Pantoflíček -1(t)
Robert Jaroš vs. Zbyněk Častulík +8
Robert Jaroš vs. Jan Mátl +13
Jiří Pantoflíček vs. Zbyněk Častulík -4(t)
Jiří Pantoflíček vs. Jan Mátl +2(t)
Zbyněk Častulík vs. Jan Mátl +1(t)
loňský finalista R. Jaroš (Telč, 4) velmi překvapivě prohrál s J. Pantoflíčkem (Telč, 10), což jej nakonec díky nervozitou poznamenanému tie-breaku stálo postup... v osobě Z. Častulíka (Telč, -) se objevilo zázračné kroketové dítě (ačkoli pohříchu nikoli věkem); bude-li jeho kromobyčejný přirozený cit pro techniku a taktiku rozvíjen odpovídajícím tempem, máme se v příštím roce na mistrovství republiky nač těšit... J. Mátl (Tel, 18) byl schopen několika defenzivních tahů, ale pro pokračování v soutěži to bylo méně než dost...
tiebreak
Robert Jaroš 0
Jiří Pantoflíček 1
Zbyněk Častulík 1
(1. kolo tiebreaku)
Jiří Pantoflíček 0
Zbyněk Častulík 1
(2. kolo tiebreaku)
skupina D
Jan Dehner vs. Štěpán Hazdra +13
Jan Dehner vs. Miroslav Havlík +10
Štěpán Hazdra vs. Miroslav Havlík -1(t)
J. Dehner (Havířov, 5) přichází pomalu, ale jistě na chuť breakové hře... president Š. Hazdra (Telč, 12) pokračuje v realizaci svého důmyslného plánu na stmelování asociace, a to tak, že nenaštve nikoho tím, že by jej porazil, což v dané skupině jako druhého postupujícího posunulo dále nováčka M. Havlíka (Telč, -)...
skupina E
Martina Jarošová vs. Václav Doskočil -6
Martina Jarošová vs. Zuzana Kotrbová +10
Martina Jarošová vs. Lukáš Pojer +11
Václav Doskočil vs. Zuzana Kotrbová +8
Václav Doskočil vs. Lukáš Pojer +11
Zuzana Kotrbová vs. Lukáš Pojer +1(t)
M. Babková (Telč, 6) protaktizovala zápas o vítězství ve skupině s V. Doskočilem (Telč, 14)...
skupina F
Jiří Plachý vs. Hana Plachá +11
Jiří Plachý vs. Daniel Zeman +8
Jiří Plachý vs. Michal Pavlů +1(t)
Hana Plachá vs. Daniel Zeman -10
Hana Plachá vs. Michal Pavlů -3
Daniel Zeman vs. Michal Pavlů +2
nejvyrovnanější skupinu s jedním zaváháním vyhrál J. Plachý (Telč, 7)... nevyzpytatelný D. Zeman (Telč, 21) si poradil s M. Pavlů (Telč, 23), jehož smolné koncovky se brzo stanou příslověčnými...
osmifinále
Jiří Pantoflíček vs. Daniel Zeman -4(t)
Václav Doskočil vs. Kateřina Dehnerová +6
Hana Hajnová vs. Jiří Plachý -9
Martina Jarošová vs. Miroslav Havlík +14
první dva zápasy skončily proti očekávání pro papírově slabší hráče, ale žádné velké překvapení se nekonalo...
čtvrtfinále
David Hajn vs. Daniel Zeman +6
Václav Doskočil vs. Jan Dehner +5
Zbyněk Častulík vs. Jiří Plachý -10
Martina Jarošová vs. Tomáš Vrtný -13
přestože D. Zeman nezvládl koncovku, D. Hajn mohl mluvit o velkém štěstí, že ho nepřesná hra nevyřadila z turnaje... J. Dehner nešťastnou taktikou v závěru prohrál slibně se rozvíjející utkání... přirozený talent bývá sám o sobě málo: Z. Častulík neměl proti J. Plachému na vítězství téměř ani naději... T. Vrtnému stačily k výhře nad M. Babkovou dva breaky...
semifinále
David Hajn vs. Václav Doskočil +9
Jiří Plachý vs. Tomáš Vrtný +7
první semifinále zcela jednoznačné... ve druhém rozhodl menší počet technických chyb J. Plachého...
finále
David Hajn vs. Jiří Plachý +10
až na dvě technická zaváhání nebreaková rutina republikové jedničky...
konečné pořadí soutěže | ||
1. | David HAJN | 6/6 |
2. | Jiří PLACHÝ | 6/7 |
3.-4. | Václav DOSKOČIL | 5/6 |
3.-4. | Tomáš VRTNÝ | 3/4 |
5.-8. | Martina JAROŠOVÁ | 3/5 |
5.-8. | Zbyněk ČASTULÍK | 2/4 |
5.-8. | Jan DEHNER | 2/3 |
5.-8. | Daniel ZEMAN | 3/5 |
9.-12. | Kateřina DEHNEROVÁ | 1/3 |
9.-12. | Miroslav HAVLÍK | 1/3 |
9.-12. | Hana HAJNOVÁ | 2/4 |
9.-12. | Jiří PANTOFLÍČEK | 2/4 |
13.-18. | Bohumil BURIAN | 0/2 |
13.-18. | Štěpán HAZDRA | 0/2 |
13.-18. | Robert JAROŠ | 2/3 |
13.-18. | Zuzana KOTRBOVÁ | 1/3 |
13.-18. | Michal PAVLŮ | 1/3 |
13.-18. | Lucie POSPÍŠILOVÁ | 1/3 |
19.-22. | František KOZEL | 0/3 |
19.-22. | Jan MÁTL | 0/3 |
19.-22. | Hana PLACHÁ | 0/3 |
19.-22. | Lukáš POJER | 0/3 |